Blog firmy Poliman

Tworzymy portale, strony internetowe, gry i aplikacje. Projektujemy, programujemy, obsługujemy i inspirujemy.

Nowe media

Jest wiele definicji nowych mediów ale każdy słysząc o nich wie dokładnie o co chodzi. Przekładając na swoje słowa słowa są to narzędzia komunikacyjne wykorzystujące nowe technologie, czyli uogólniając internet i wszystko co z nim związane. Firmy wykorzystują nowe media do działań marketingowych, głównie do budowania wizerunku konkretnej marki lub firmy ale też do komunikacji z fanami.

 

Social media

IKONKI-09Portale społecznościowe to niezła gratka dla firm. Nie są konieczne wielkie nakłady pieniężne aby być obecnym w social mediach. Tam liczą się publikowane treści oraz częstotliwość publikacji, w zależności od serwisu.

 

Pozycja w Google

IKONKI-06Firmy chętnie wykorzystują też kampanie AdWords i pozycjonowanie, czyli wpływają na pozycję swojej strony w wyszukiwarce po wpisaniu odpowiednich fraz przez zainteresowanych danym produktem czy też usługą użytkowników. Tutaj koszty są wyższe niż koszty prowadzenia działań w social media, ale zwykle adekwatne do efektów. Od tego jak dobierzemy frazy będzie zależeć czy wykorzystamy odpowiednio te działania, bez dobrej oferty nie sprawimy że klienci będą wracać.

 

Blogosfera

IKONKI-04Prowadzenie blogów firmowych, takich jak przykładowo ten również wpływa na wizerunek firmy. Należy zadbać aby poprawnie działał na różnych urządzeniach. Do bloga standardowo polecamy WordPress ze względu na w miarę prostą obsługę i możliwość dostosowywania go pod siebie. Ograniczony jest jedynie układem, zwykle jest to jeden z kilku schematów ale wielki wybór szablonów rekompensuje ich powtarzalność układu. Przy prowadzeniu bloga bardziej niż budżet jest pochłaniany czas. Samo wdrożenie bloga jest stosunkowo tanie.

 

Gry, aplikacje i strony www

IKONKI-08Nowe media to również gry, portale internetowe, aplikacje i strony www, które również są bardzo chętnie wykorzystywane przez firmy.

Tutaj budżet może być nieograniczony, nie istnieje tak na prawdę górna granica. Prostą grę na przeglądarkę można wykonać za kilka tysięcy złotych. Tak samo sprawa wygląda ze stronami oraz aplikacjami. Te prace zlecane są agencjom i firmom specjalizującym się w tej dziedzinie. Im więcej materiałów i informacji im dostarczymy, tym lepszy będzie efekt, ale należy pamiętać że samo stworzenie strony, aplikacji czy gry to za mało, trzeba je reklamować w różnych kanałach a całość działań marketingowych firmy nie opierać jedynie na jednym kanale.

 

Marketing mix

Im więcej miejsc w których można nas znaleźć tym lepiej, zróżnicowanie działań marketingowych daje lepsze efekty niż skupienie się na jednym, zwłaszcza na początku gdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć jaki efekty przyniesie wykorzystanie poszczególnych narzędzi nowych mediów dla naszej firmy. To zależy od branży, powszechności produktów lub usług, popytu na nie, konkurencji i wielu innych czynników.

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.