Blog firmy Poliman

Tworzymy portale, strony internetowe, gry i aplikacje. Projektujemy, programujemy, obsługujemy i inspirujemy.

Windows 8 – rozszerzenie pojemności dysków

WIndows

Windows 8 następca siódemki jak wszyscy już doskonale wiedzą został wyposażony w nowy interfejs Metro UI przypominający rozwiązanie stosowane w Windows Mobile, oraz wiele funkcji wizualnych oraz użytkowych.


Następną nową funkcją w Windows 8 są tzw. pule dysków. Dzięki niej komputer, który ma zainstalowane np. 4 TB dysku fizycznego będzie mógł rozszerzyć tą wartość do 10 TB dysku logicznego. Sama funkcja polega na sumowaniu różnych nośników i dodawaniu do nich znacznej wartości logicznej, którą użytkownik będzie sam ustalał.


System puli i przestrzeni ma pomóc użytkownikowi w łatwej rozbudowie fizycznej przestrzeni poprzez zakup dodatkowych nośników, a później ich prostej instalacji w systemie. Gdy będziemy bliscy wykorzystania fizycznej powierzchni, to system od razu wyrzuci monit na pasek zadań, który poinformuje nas o potrzebie zakupu nowego nośnika, który rozszerzy naszą przestrzeń.


Funkcja okazuje się dosyć podobna do RAID, lecz mniej wydajna. Niemniej jednak pozwoli na większą elastyczność i łatwiejsze dodawanie własnych przestrzeni fizycznych.


Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.