Blog firmy Poliman

Tworzymy portale, strony internetowe, gry i aplikacje. Projektujemy, programujemy, obsługujemy i inspirujemy.

Pokaż się w Google

A Twoja strona jak wyświetla się w Google? Nie jest to bez znaczenia- użytkownik mając przed sobą dziesięć pierwszych wyników wyszukiwania wybiera te strony, które:

– Wyświetlają się najwyżej.

– Wyświetlają się najlepiej- od razu zwracają uwagę, zawierają szereg dodatkowych, przydatnych informacji.

Doskonałym sposobem na to, aby zwrócić uwagę użytkownika jest poszerzony opis strony w wynikach wyszukiwania, o którym ciągle jeszcze szereg firm zapomina. Jak pokazują statystyki- internauci znacznie chętniej i częściej klikają w te strony internetowe, które posiadają taki poszerzony opis w postaci Rich Snippets.

Jakie dodatkowe informacje mogą znaleźć się w opisie Twojej strony? Na przykład opinie i recenzje klientów, sprzedawane produkty, dane kontaktowe, a także informacje o znajdujących się w serwisie podstronach, co pozwala lepiej zdefiniować tematykę strony.

Oznacz dane strukturalne- to jeden krok dalej w stronę profesjonalnej optymalizacji

Kluczem do pracy nad poszerzonym opisem strony w wynikach wyszukiwania jest odpowiednie oznaczenie danych strukturalnych na stronie internetowej. Każdy właściciel strony ma taką możliwość wykorzystując takie znaczniki jak schema.org, mikroformaty, RDF oraz mikrodane HTML5. Zmiany oznaczane w danych strukturalnych nie są w żaden sposób widoczne na stronie- są jedynie informacją dla wyszukiwarki odnośnie tego, co zawiera strona.

Zaczynasz przygodę z samodzielnym optymalizowaniem swojej strony internetowej według wytycznych Google? Przetestuj swoje znaczniki za pomocą tego narzędzia:

https://search.google.com/structured-data/testing-tool/u/0/

Stan znaczników danych strukturalnych można także na bieżąco monitorować za pomocą zweryfikowanego narzędzia Search Console.

Be Sociable, Share!

6 comments on “Pokaż się w Google”

  1. Czy jeśli dość średnio orientuje się w kodzie to czy uda mi się samemu oznaczyć te dane strukturalne?

  2. Czy to, że oznaczymy dane strukturalne zagwarantuje nam, że te znaczniki, które dodamy będą się wyświetlać w wyszukiwarce tak jak chcemy?

  3. W ogóle nie miałam pojęcia, że w ten sposób można wpływać na to, jak strona wyświetla się w google

  4. Niekoniecznie bez znaczników strona będzie się brzydko wyświetlać- to może pomóc, ale nie zagwarantuje tego, że opis będzie wyglądał dokładnie tak jak chcemy. Czasem i bez znaczników strona może wyświetlać się dobrze. Jest sporo tutoriali odnośnie tego jak takie znaczniki wprowadzić więc można spróbować zrobić to samemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.