Blog firmy Poliman

Tworzymy portale, strony internetowe, gry i aplikacje. Projektujemy, programujemy, obsługujemy i inspirujemy.

Koniec Internet Explorer 6 (IE6)

Witajcie,

Nastąpił koniec dla przeglądarki IE6.

Przeglądanie internetu na IE6 było od dłuższego czasu i tak bardzo ryzykowne, ale jeżeli ktoś jeszcze nie przeszedł na wyższe numerki IE lub na inną przeglądarkę, to teraz ma wręcz obowiązek.

Jeżeli Google 🙂 napisał, że od 1 marca 2010 kończy wspieranie tej przeglądarki w swoich serwisach, to naprawdę oznacza to koniec tej przeglądarki. Inni producenci oprogramowania już dawno zakończyli wspieranie IE6, nie wspominając nawet Microsoftu który już dawno przykazał przesiąść się na IE7 potem IE8.

Nasza firma już od dawna nie wspiera IE6, chyba że wyraźnym życzeniem klienta było wspieranie tej przeglądarki wraz z jej ograniczeniami i ułomnościami. Także myślę, że od teraz już nikomu nie przyjdzie do głowy pytać o wsparcie dla IE6 przy tworzeniu strony internetowej.

Ciekawostką jest, że stworzono nawet stronę pogrzebową IE6 .

Be Sociable, Share!

One comment on “Koniec Internet Explorer 6 (IE6)”

  1. Prawda jest, ze decyzja googla przybliza webdeveloperow do dnia, w ktorym nie beda sie musieli przejmowac ie6. Jednak nie mozna mowic o smierci – cala masa ludzi wciaz korzysta z preinstalowanej ie szostki i nie wie co to aktualizacja :). Jesli ktos ma prawo mowic, czy strona ma sie wyswietlac na ie6, czy nie, to tylko ten, kto placi – bo to on rezygnuje z potencjalnych klientow, ktorzy nie zobacza poprawnie wyswietlajacej sie strony pod ta przegladarka.

    W kazdym razie, u mnie w firmie tego newsa przeczytano z ciekawoscia, ale dalej strony maja smigac na ie6…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.