Blog firmy Poliman

Tworzymy portale, strony internetowe, gry i aplikacje. Projektujemy, programujemy, obsługujemy i inspirujemy.

Wyślijmy im pieniądze!

Któż z nas nie posiada niekoniecznie legalnej muzyki na dysku? Warto jednak zaznaczyć, że samo posiadanie popularnych mp3 jest całkowicie legalne, jednakże dystrybucja (nawet za darmo) jest zabroniona. W polskim prawie.


Innego zdania są korporacje muzyczne. Te amerykańskie behemoty już nie raz próbowały narzucić swoją wolę (i nakazy sądowe opiewające na dość wysokie kwoty w dolarach) przez ocean na obywateli innych krajów, między innymi w formie powstrzymanego niedawno ACTA. Nie wspominając już o SOPA oraz PIPA na własnym podwórku.


Najistotniejszym punktem dyskusji dla MPAA oraz RIAA jest to, że kopie elektroniczne są tak samo wartościowe jak fizyczne. Dlatego też, w myśl przypowieści o sprawie rozwiązanej przez Ōoka Tadasuke, powstała strona Send Them Your Money.

Skoro cyfrowa kopia jest tak samo ważna jak oryginał, Jake Gold doszedł do wniosku, że dla tych stowarzyszeń cyfrowa kopia (skan, zdjęcie, reprezentacja) dolara jest tak samo ważna, jak prawdziwy dolar na ich koncie bankowym.


Czy akcja przyniesie rezultaty? Trudno powiedzieć, zwłaszcza że RIAA już nie raz postawiło przed sądem dzieci, osoby głuche czy bez komputerów za posiadanie nielegalnej muzyki.


Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.