Blog firmy Poliman

Tworzymy portale, strony internetowe, gry i aplikacje. Projektujemy, programujemy, obsługujemy i inspirujemy.

Inteligentna wyszukiwarka

1369150_blue_website_buttons_3Udogodnienia Google

Najważniejsze dla Google, jest stworzenie wyszukiwarki, która jest w stanie czytać w myślach użytkownikowi, i może mu zaproponować dokładnie to, czego poszukuje. Ciągłe dążenie do doskonałości spowodowało stworzenie algorytmów wyszukiwania semantycznego – czyli dopasowanie wyników wyszukiwań nie tylko na podstawie słów kluczowych, ale i na zawartym w nich kontekście.
Algorytm wdrażany był już od pewnego czasu, ale dopiero niedawno ujawniono jego istotę – Knowledge Graph.
Jest to nowość Google, przy pomocy której, dostaniemy kluczowe informacje dla wpisnego przez użytkownika hasła.

Możliwe jest to, dzięki, powiązaniom między różnymi wynikami wyszukiwania właśnie pod kątem kontekstu zapytania. Ma to za zadanie podać użytkownikowi maksimum informacji.
Na chwilę obecną, Knowledge Graph posiada około 3,5 miliarda powiązań między 500 milionami haseł. Jest to osiągnięcie wyszukiwań samych użytkowników – na podstawie ich działań wybierane są treści zawarte w Knowledge Graph. Możliwe jest również zgłaszanie przez każdego użytkownika błędnych wyników wyszukiwań,
Dużo zmian dotyczy również Google Maps – Google chce, by jego narzędzia były jak najbardziej pomocne i proste dla użytkownika.

Nowe mapy pozwolą na wiele nowych opcji. Możliwe będzie odnajdywanie interesujących tras turystycznych i czytanie interesujących związanych z nimi informacji. Im częściej będziemy korzystać z Google Maps, tym trafniej, w stosunku do naszych upodobań będzie on odnajdywał szukane miejsca.

foto: http://www.sxc.hu/pic/m/l/le/legendsweb/1369150_blue_website_buttons_3.jpg
źródło: http://www.mapimedia.pl/

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.