Blog firmy Poliman

Tworzymy portale, strony internetowe, gry i aplikacje. Projektujemy, programujemy, obsługujemy i inspirujemy.

Inwigilacja przez portale społecznościowe

glowy

Popularne portale

Gdyby Facebook był państwem, zajmowałby miejsce na podium pod względem ludności, zaraz za Chinami i Indiami. Wiele ludzi, nie wyobraża sobie dnia, bez zaglądnięcia właśnie na ten portal. W końcu można zobaczyć, co nowego ktoś zamieścił, może jakieś zdjęcie, albo komentarz. Korzystanie z takich portali społecznościowych przynosi wiele korzyści, takich jak chociażby kontakt ze znajomymi z podstawówki, lub bardzo szybki dostęp do informacji, które w gazecie czy telewizji zostałyby pominięte.

Niestety, większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, co robi, korzystając z takiego portalu. Po pierwsze, wyrażamy zgodę na publiczne udostępnianie swoich danych osobowych. Nawet jeżeli nasz profil jest blokowany do przeglądania przez osoby nieznane, to blokada do nich jest możliwa do ominięcia, co więcej dane te dla administratorów są zawsze widoczne. Nawet, jeżeli skasujemy nasz profil, dane które wcześniej wprowadziliśmy, jeszcze długo będą przechowywane przez bazy danych na całym świecie.

Krótko mówiąc – używając portali społecznościowych zgadzamy się na inwigilację! Warto o tym pamiętać, zanim opublikujemy kompromitujące zdjęcia lub napiszemy ile alkoholu wypiliśmy na ostatniej imprezie…
foto: http://www.sxc.hu/pic/m/b/be/beer/425317_salon_school_heads_1.jpg
źródło: http://nowinki-it.wroclaw.pl/

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.