Blog firmy Poliman

Tworzymy portale, strony internetowe, gry i aplikacje. Projektujemy, programujemy, obsługujemy i inspirujemy.

Jak żyć z reklamy

CarbonNYC
fot. princesstee

Mamo, reklamy!


Troszkę się spóźniłam z tym wpisem, bo już kilka dni minęło od emisji Superbowl XLVIII. Jest to jedna z najgorętszych imprez sportowych tocząca się za oceanem. Jest to też największa szansa dla potężnych firm, ich działów marketingowych i agencji zajmujących się reklamą. Reklamy emitowane podczas przerw poddawane są późniejszej ocenie. Tak to pokrótce wygląda.


Reklama prawdę ci powie


Ja chciałam jednak przekazać coś innego pisząc o tym. W sieci można znaleźć reklamy już ocenione i wiesz co? W tych najlepszych praktycznie brak produktów które reklamują, na pierwszym miejscu są ludzie, historie i humor. Działają na emocje. Nie myśl o produkcie, myśl o kliencie. Jeżeli jest jakiś trend w reklamie z twojej branży, zrób kompletnie na odwrót. Powiedz prawdę. Przekształcę dla przykładu starą dobrą reklamę Avis: Nie jesteśmy numerem 1. więc dlaczego miałbyś nas wybrać? Bo staramy się bardziej.


Hipokryci


Mam nadzieję że tym razem kolego z pracy nie zarzucisz mi hipokryzji? Śmialiśmy się z poprzedniego wpisu, ponieważ nie dostajemy premii zespołowych ale wiem że to tylko kwestia czasu aż firma nabierze tlenu w płuca i rozwinie na maksa swoje skrzydła. Zarzucajcie mi niepoprawny optymizm i tak się go nie pozbędę. Co do reklam jeszcze kilka złotych rad z książki „Spoty, reklamy i slogany, jak tworzyć lubiane reklamy”, Luke Sullivan, One Press:

Pozwól sobie na okropne pomysły.
Unikaj banałów.
Rób wspak.
Niech twoja reklama nie przypomina reklamy.
A jeżeli piszesz pisz tak jak mówisz, nawet gdy zdanie musiałbyś zacząć od „A”.


Jak żyć?


To był wpis z serii Jak żyć z reklamy- poradnik dla żółtodziobów. „Oby to nie ostudziło waszego entuzjazmu, dziewczyna jest gorąca, lubi drinki z palemką i malować paznokcie.” (Shrek).
Dorzucam bonusik dla zainteresowanych: wczoraj ruszyła druga edycja projektu „Zostań Małopolskim Przedsiębiorcą” oferująca 25.000 zł bezzwrotnie na start. Więcej info: www.marr.pl w zakładce „projekty MARR”. Powodzenia!


Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.