Blog firmy Poliman

Tworzymy portale, strony internetowe, gry i aplikacje. Projektujemy, programujemy, obsługujemy i inspirujemy.

Dotacje unijne – działanie 8.2

Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

Pod działanie 8.2 podlegają wszystkie przedsięwzięcia o charakterze zarówno technicznym (informacyjnym) jak również organizacyjnym, które prowadzą do realizacji procesów biznesowych w formie elektronicznej, obejmujące trzy lub więcej przedsiębiorstw.
Typowy projekt w działaniu 8.2 obejmuje wdrożenie nowych lub integracje istniejących systemów informatycznych przedsiębiorstw, mających na celu umożliwienie automatyzacji wymiany informacji pomiędzy systemami informatycznymi współpracujących przedsiębiorców.
Dofinansowanie skierowane jest w tym przypadku również do małych i mikro przedsiębiorstw, a okres dofinansowanie nie może przekraczać 24 miesięcy.

Środki pochodzące z dofinansowania działania 8.2 przeznaczyć można na:

– zakup wartości niematerialnych (patenty, know-how, oprogramowanie),

– zakup środków trwałych za wyjątkiem nieruchomości (maszyny, sprzęt komputerowy, urządzenia wejścia-wyjścia),

– zakup analiz i usług doradczych,

– wynagrodzenia osób zaangażowanych w realizacje projektu,

– szkolenia.

Dofinansowanie projektu zgłoszonego w ramach działania 8.2 nie może być mniejsze niż 20 000 złotych i jednocześnie nie może przekraczać 2 000 000 złotych. Intensywność wsparcia jest zróżnicowana w zależności od m.in. statusu przedsiębiorcy, lokalizacji projektu i kategorii wydatków kwalifikowanych.

Nasza firma, posiada doświadczenie we wspieraniu i wykonywaniu projektów dofinansowywanych ze środków unijnych.  Pomagamy w tworzeniu wniosków o dofinansowanie dla działalności 8.1 i 8.2 oraz realizujemy projekty objęte wsparciem z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.