Blog firmy Poliman

Tworzymy portale, strony internetowe, gry i aplikacje. Projektujemy, programujemy, obsługujemy i inspirujemy.

Zapowiedź Firefox 4

Mozilla przedstawiła plany dotyczące kolejnej odsłony swojego sztandarowego produktu czyli Firefox’a. Jego nowa wersja ma się ukazać jeszcze w tym roku, a wyróżniać ma się szybkością działania oraz wysokim bezpieczeństwem prywatności użytkownika.

Przedstawiciel Mozilli Mike Beltzner przedstawił na swoim blogu plany rozwoju Firefox’a 4, zaznaczając jednocześnie że wszystkie zapowiedzi mogą się zmienić. Firefox 4 w wersji beta pojawić się ma w czerwcu, a ostateczna wersja dostępna będzie dla użytkowników na przełomie października i listopada.

Firefox 4 ma być zdecydowanie szybszy i lepiej współpracować z najnowszymi urządzeniami.  Planowane jest również wsparcie najnowszych standardów czyli HTML5 i CSS3.  Nowa wersja przeglądarki ma mieć ulepszoną wersję Account Managera, pozwalającą na łatwiejsze zarządzanie informacjami udostępnianymi witrynom.  Layout przeglądarki  ma zbliżyć Firefoxa w stronę Chroma, czyli być maksymalnie uproszczony. Instalacja uaktualnień ma się odbywać automatycznie tak jak  we wspomnianym Chromie.  Poniżej zamieszczamy prezentacje dotyczącą nowej wersji Firefoxa dostępną na stronie Mike’a Beltzner’a.

Be Sociable, Share!

One comment on “Zapowiedź Firefox 4”

  1. Osobiście ja już się nie mogę doczekać nowego Firefoxa. Powiedzmy sobie szczerze … szybkość działania Lisa w wersji 3.6.x to po prostu tragedia. Miejmy nadzieję, że faktycznie ostateczną wersję Firefoxa 4 dostaniemy jeszcze w tym roku 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.