Blog firmy Poliman

Tworzymy portale, strony internetowe, gry i aplikacje. Projektujemy, programujemy, obsługujemy i inspirujemy.

Czy Hotmail wyprzedzi Gmail’a?


Największy w skali świata klient pocztowy czyli Hotmail planuje na czerwiec radykalną przebudowę całej poczty. Pokazane na łamach bloga Windows Live zmiany stwarzają wrażenie że upodabnia się on do Gmaila, a niektórymi parametrami nawet go przewyższa.

Od lat w Europie Gmail cieszy się ogromną popularnością lecz w skali świata to Hotmail dalej jest największą usługa pocztową. Czy Windows Live Hotmail Wave 4 spowoduje że wielu europejczyków przesiądzie się na produkt Microsoftu?
Na pierwszy rzut oka zmiany w nowym Hotmailu są ogromne. Interfejs zbliżony do tego znanego z produktu Google’a, jednak przed otwarciem skrzynki pokaże nam się okno z pogrupowanymi mailami. Grupy będą obejmowały wiadomości od znajomych z naszej książki adresowej, informacje z portali społecznościowych, elementy oflagowane, przypomnienia, czy spotkania. Podobnie jak w Gmailu wiadomości będą łączone w wątki, co pomoże zachować ciągłość korespondencji. Hotmail przewyższy Gmaila pod względem rozmiarów załączników – jeden załącznik może ważyć 50 MB, a pojedynczy mail może zawierać łącznie 10GB załączników. Kolejną nowością jest pełna integracja z Microsoft Office – wszystkie dokumenty będą mogły być edytowane wewnątrz wiadomości. Dzięki wykorzystaniu Silverlighta możliwe też będzie osadzanie plików multimedialnych np. filmów z Youtube’a bezpośrednio w wiadomości. Jeżeli jeden z użytkowników prześle zbiór fotografi, to Hotmail wyświetli je w postaci dynamicznie stworzonego albumu.

Przyszłość pokaże czy gigant z Redmond prześcignie na tym poziomie tego z Mountain View. Zmiany wydają się być bardzo interesujące, a już w czerwcu będzie można się przekonać czy rozwiązanie Microsoftu będzie rzeczywiście przewyższało funkcjonalnością Gmaila. Bo z drugiej strony wydaje się że Google nie odpuści. Szykuje się więc ciekawa rywalizacja…

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.