Blog firmy Poliman

Tworzymy portale, strony internetowe, gry i aplikacje. Projektujemy, programujemy, obsługujemy i inspirujemy.

Pomysł za milion

Andrés Nieto Porras
fot. Andrés Nieto Porras

Pomysł to nie wszystko


Pomysł wart miliony dolarów nie sprawi, że uda ci się zarobić te pieniądze. Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że twoje pomysły są całkowicie trafione i skazane na sukces, tylko kilka z tysięcy idei, może okazać się naprawdę wartościowa. Dlatego, by zrealizować wielki, dochodowy pomysł, ważne będą dwa elementy, które z pewnością pomogą w weryfikacji jego realnych szans: synteza i redukcja.


Góry pomysłów


Jak znaleźć pomysł wart miliony dolarów? Co zrobić, gdy dostałeś olśnienia? Sam pomysł niestety nie wystarczy. Trzeba go zweryfikować. Według Jeffa Nelsona – internetowego przedsiębiorcy, byłego pracownika Google, by zrealizować wielki, dochodowy pomysł, ważne są dwa elementy, korzystne dla procesu tworzenia: synteza i redukcja. W trakcie syntezy, duża liczba pomysłów powstaje w oparciu o bieżące problemy – bez zastanawiania się nad praktycznością naszego pomysłu, kosztami, ryzykiem, terminami czy innymi czynnikami. Dopiero w trakcie drugiej fazy – redukcji – ilość pomysłów jest powoli i stopniowo redukowana.


Bez ograniczeń


W pierwszej kolejności rezygnuje się z pomysłów, których nie da się zrealizować, są niepraktyczne lub niepożądane. Zaakceptowane są traktowane priorytetowo i wcielane w życie, jednak jeśli w trakcie okażą się niewypałami, również się z nich rezygnuje. Z tysięcy idei prezentowanych i omawianych, tylko kilkaset zostaje zrealizowanych. Jednak jeśli ktoś posiada tysiące pomysłów jest duża szansa, że 3 lub 4 będą naprawdę wartościowe. Aby wpaść na coś genialnego, bądź gotowy na generalizowanie i spróbuj patrzeć szerzej. Pomysły na innowacyjne projekty mogą też powstać w wyniku połączenia dwóch koncepcji. Jedną z technik innowacji jest również ogromna wrażliwość na to, co się dzieje wokół i umiejętność dostosowania się do istniejących warunków.


Źródło

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.